Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Zółto - niebiescy lepsi w pojedynku dwóch Victorii !

• autor: bryku., 2014-10-12 13:02

1. drużyna Victorii Porąbka Uszewska pokonała we wczorajszym meczu, swoją imienniczkę, Victorię Bielcza 7:3. Spotkanie rozegrane zostało w ramach IX kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A w sezonie 2014/2015.

Drużyna z Porąbki Uszewskiej do wczorajszego meczu przystąpiła w znacznie osłabionym składzie, bowiem w kadrze na mecz z ekipą z Bielczy zabrakło: Jana Pałuckiego, Tomasza Pałuckiego, Dominika Kraja, Krzysztofa Nowaka, Fabiana Kurala, oraz Jonasza Nadolnika.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w swojej pierwszej ofensywnej akcji zapewnili sobie prowadzenie. Składnie przeprowadzona w 4 minucie meczu kontra zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne w wyniku którego faulowany przez Łukasza Tobołę był napastnik gości. Jedenastkę skutecznie wykorzystał D.Rogusz.

Niespełna dziesięć minut później Bielcza podwyższyła prowadzenie, do siatki naszej drużyny trafił po raz drugi Rogusz, technicznym strzałem prawą nogą pokonując Łukasza Zycha.

Kilka minut później Victoria Porąbka Uszewska odpowiedziała kontaktowanym trafieniem Pawła Fejkla. Popularny "Fejo" perfekcyjnie wykończył ładne zagranie Sebastiana Lesia i pokonał bramkarza Bielczy uderzeniem w tzw. "krótki róg" bramki.

Już w 22 minucie spotkania mieliśmy rezultat remisowy. Rzut rożny wykorzystywali gospodarze, piłkę przed pole karne wybili obrońcy drużyny Victorii Bielcza a tam na nią czekał już Lucjan Zych, który fantastycznym, potężnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w lewym okienku bramki gości.

Gospodarze na prowadzenie wczorajszego popołudnia wyszli po raz pierwszy w 35 minucie meczu. Świetnym uderzeniem w krótki róg golkipera przyjezdnych zaskoczył Sebastian Leś.

Nasza ekipa ze strzelonej bramki i prowadzenia cieszyć się mogła zaledwie 2 minuty, bowiem po tym czasie Wójcik doprowadził do wyrównania, wykorzystując indywidualną akcję swojego kolegi z drużyny, który skutecznie 'przedryblował' 4 zawodników Victorii Porąbka Uszewska.

Wynik do przerwy ustalił Dariusz Łazarz, którzy wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Pawle Fejklu. Nadmienić należy iż oba podyktowane przez arbitra głównego rzuty karne były jak najbardziej słuszne.

Do przerwy po arcyciekawej, atrakcyjnej, pierwszej połowie spotkania Victoria Porąbka Uszewska prowadziła z Victorią Bielcza 4:3.

W drugiej połowie meczu, obraz gry uległ nieco zmianie, bowiem ataki ekipy gości nie były już tak liczne i zażarte jak w pierwszych 45 minutach, co pozwoliło gospodarzom na osiągnięcie przewagi, czego udokumentowanie były 3 strzelone bramki 'Porębczan'.

Najpierw w 60 minucie meczu błąd i nieporozumienie bramkarza gości i obrońcy ekipy Bielczy wykorzystał Zdzisław Zych, który idealnie wyłożył piłkę Fejklowi, a ten dopełnił formalności pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Końcowe fragmenty spotkania były popisem Sebastiana Lesia, który we wszelaki sposób ośmieszał defensywę ekipy gości. Do wielu udanych dryblingów Leś dołożył 2 bramki, które ostatecznie dały wygraną Victorii Porąbka Uszewska w stosunku bramkowym 7:3.

W przyszłym tygodniu Porębczanie udadzą się do Poręby Spytkowskiej by tam w ramach X kolejki podjąć miejscową drużynę i powalczyć o kolejne, jakże cenne 3 punkty do ligowej tabeli.

herb LKS VICTORIA Porąbka Uszewska
7:3
(4:3)
herb Victoria Bielcza
LKS VICTORIA Porąbka Uszewska   Victoria Bielcza
Stadion LKS Victorii w Porąbce Uszewskiej.

herb LKS VICTORIA Porąbka Uszewska Informacje o kadrze LKS VICTORIA Porąbka Uszewska