Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Pierwsza wygrana wiosną. VICTORIA 1:0 Olimpia Bucze.

• autor: bryku., 2014-04-06 17:34

LKS Victoria w rozgrywanym wczorajszego, sobotniego popołudnia spotkaniu pokonała na własnym boisku LZS Olimpię Bucze 1:0, po bramce w końcowej fazie pierwszej połowy meczu.

W pierwszej połowie przeważali goście, którzy często gościli pod bramką miejscowych raz po raz stwarzając sobie groźne sytuacje podbramkowe. Żadna z nich nie przeniosła się jednak na bramkę.

Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić - w tym przypadku to stare powiedzenie znalazło idealne odwzorowanie, bowiem LKS Victoria po okresie przewagi ekipy z Bucza wyszła na prowadzenie. Po błędzie jednego z obrońców, który niefortunnie podawać próbował głową do swojego bramkarza, Porębczan na prowadzenie wyprowadził Zdzisław Zych, perfekcyjnie lobując golkipera Olimpii.

W drugiej połowie obraz meczu nieco się zmienił, bowiem gra zdecydowanie się wyrównała, było dużo fauli, wślizgów, walki, co niestety nie przełożyło się na zbyt wiele sytuacji pod bramką zarówno drużyny z Porąbki Uszewskiej, jak i LZS Olimpii. W międzyczasie na boisku pojawili się Jan Pałucki i Sebastian Kubala, którzy zastąpili odpowiednio Sebastiana Lesia i Krzysztofa Nowaka.

W efekcie nie ujrzeliśmy już więcej bramek i LKS Victoria Porąbka Uszewska odniosła pierwsze w roku 2014, cenne zwycięstwo w rozgrywkach Brzeskiej Klasy A.