Niesamowite widowisko w Porąbce Uszewskiej.

• autor: bryku., 2013-10-05 18:05

W rozgrywanym dzisiejszego popołudnia meczu w ramach XII kolejki ligowej Brzeskiej 'Klasy A', po kapitalnym spotkaniu Victoria Porąbka Uszewska pokonała faworyzowany Sokół Maszkienice 5:4.

Do spotkania z Sokołem LKS Victoria przystąpiła w mocniejszym, niż w ubiegłym meczu składzie, bowiem do drużyny wrócił podstawowy napastnik naszej drużyny, Lucjan Zych.

Pierwsze pół godziny to wyrównana gra ze strony obu drużyn.

W 23 minucie spotkania bardzo groźną okazję do strzelenia bramki mieli goście. Z rzutu wolnego z 35 metrów uderzał Mateusz Tyrkiel, jego strzał trafił na szczęście jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Pałuckiego, który po raz kolejny strzegł bramki żółto - niebieskich.

W odpowiedzi, pięć minut później fantastyczną okazję zmarnowali "Porębczanie". Kapitalne dośrodkowanie Tomasza Bodury wykorzystać powinien Paweł Fejkiel, jednak z 6 metrów trafił wprost w bramkarza ekipy gości.

Co nie udało się Fejklowi, udało się Zdzisławowi Zychowi. Obrońca Sokoła, Bogdan Szot tak niefortunnie wykopał piłkę z własnej piątki, że... ustrzelił stojącego tam Zycha, a piłka po odbiciu się od niego, wpadła do siatki Sokoła Maszkienice.

LKS Victoria poszła za ciosem strzelając kolejnego gola już 3 minuty później. Jego autorem był ponownie Zych. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Krzysztof Nowak, piłkę strącił głową Lucjan Zych, a ostatecznie do bramki skierował ją popularny "Junior" zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Od tej chwili gospodarze kontrolowali przebieg gry, jednak do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy. Victoria Porąbka Uszewska zasłużenie prowadziła z faworyzowanym Sokołem Maszkienice 2:0.

Drugą połowę żółto - niebiescy rozpoczęli z animuszem. Hat - tricka skompletował powiem Zych. Uczynił to wykańczając świetną akcję całej drużyny i decydujące podanie od Lucjana Zycha. Była to 5 bramka młodego snajpera LKS Victorii w sezonie ligowym 2013/2014.

15 minut później nasi strzelili 4 gola w meczu. Tym razem, bardzo słabo dysponowanego golkipera drużyny gości pokonał Mariusz Wnętrzak. Mimo, iż jego uderzenie z rzutu wolnego było dosyć lekkie i nieprecyzyjne, to bramkarz z Maszkienic nie był w stanie sobie z nim poradzić.

Po golu tym wszyscy myśleli że wynik tego meczu jest już sprawą oczywistą.

Stało się jednak inaczej za sprawą wprowadzonego po przerwie Patryka Tomczyka, który pomiędzy 67 a 83 minutą meczu skompletował klasycznego hat tricka. Najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim samym, następnie celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez jednego ze swoich kolegów a kolejno udanie uderzył z rzutu wolnego pośredniego podyktowanego za tzw. "nakładkę" w polu karnym w wykonaniu Dariusza Łazarza.

Zszokowana LKS Victoria, na szczęście zdołała się otrząsnął bo tym niesamowitym zrywie Sokoła Maszkienice i zdobyła bramkę na 5:3. Jej autorem był świeżo wprowadzony Dominik Kraj, który w swoim drugim kontakcie z piłką udanie wykończył podanie od Piotra Pałuckiego.

Jeszcze w ostatniej akcji meczu, w 93 minucie spotkania swojego czwartego, a zarazem czwartego dla Sokoła gola zdobył Tomczyk, który mocnym strzałem z woleja udowodnił niesamowitą dyspozycję w tym meczu.

Więcej bramek nie oglądaliśmy i po niesamowitym dreszczowcu Victoria Porąbka Uszewska pokonała w Derbach Gminy Dębno Sokół Maszkienice 5:4.

Warto przypomnieć, że wspomniany wcześniej kilkakrotnie Tomczyk grał na własną odpowiedzialność z kontuzją, natomiast najlepszy zawodnik zielono - czarnych, tj. Bogumił Szafrański, również z powodu urazy, nie mógł wystąpić w tym spotkaniu.

herb VICTORIA Porąbka Usz.
herb SOKÓŁ Maszkienice
VICTORIA Porąbka Usz.   SOKÓŁ Maszkienice

herb VICTORIA Porąbka Usz. Informacje o kadrze VICTORIA Porąbka Usz.

1. Mateusz Pałucki
2. Mariusz Wnętrzak bramka żółta kartka
3. Łukasz Toboła
4. Dariusz Łazarz
5. Tomasz Pałucki
6. Tomasz Bodura  zmiana 70" Dominik Kraj bramka
7. Krzysztof Nowak
8. Piotr Pałucki  (2 asysty)
9. Paweł Fejkiel
10. Lucjan Zych  (3 asysty)  zmiana 79" Fabian Kural
11. Zdzisław Zych bramka bramka bramka

herb SOKÓŁ Maszkienice Informacje o kadrze SOKÓŁ Maszkienice

1. Maciej Grzesik
2. Rafał Maciaś
3. Zbigniew Kądziołka
4. Dariusz Kuras
5. Bogdan Szot  zmiana 70" Cezary Chmielarz  (1 asysta)
6. Janusz Bury  (1 asysta)
7. Robert Płachno
8. Piotr Krawczyk  (1 asysta)
9. Andrzej Węgrzyn kapitan  zmiana 46" Patryk Tomczyk bramka bramka bramka bramka żółta kartka
10. Mateusz Tyrkiel  zmiana 46" Sylwester Pędrak
11. Kamil Nowak  zmiana 46" Robery Chmielarz

autor: master2012 2013-10-08 12:26:06

Profil master2012 w Futbolowo Kiedy będzie relacja ?