Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Kolejny mecz, kolejna porażka. Olimpia 3:2 LKS Victoria.

• autor: bryku. , 2013-08-19 15:19

W rozegranym wczorajczej niedzieli spotkaniu, 1.drużyna Victorii Porąbka Uszewska w trzecim meczu tegorocznego sezonu poniosła 3 porażkę, tym razem w nieco frajerski sposób ulegając na wyjeździe Olimpii Bucze 3:2.

LKS Victoria do tego spotkania przystąpiła bardzo mocno osłabiona. Brakowało bowiem bramkarza, Łukasza Migdy (którego z powodzeniem w bramce zastąpił Paweł Mleczko), Dariusza Łazarza, Krzysztofa Nowaka, Dominika Kraja, Sebastiana Kubali, Jana Pałuckiego, Fabiana Kurala, po raz kolejny z konieczności na lewej stronie obrony grać musiał Lucjan Zych, natomiast wprowadzony w drugiej połowie Mariusz Wnętrzak grać musiał z niezaleczoną kontuzją.

Po pierwszej, wyrównanej połowie prowadzili gospodarze, 1:0. Zaznaczyć trzeba jednak, że prowadzenie to mogło być bardziej okazałe, gdyby w 26 minucie meczu kapitan drużyny Olimpii wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Tomasza Bodury na graczu ekipy gospodarzy. Tak się jednak nie stało, bowiem jego uderzenie udanie wybronił Paweł Mleczko.

Druga połowa to już zdecydowana poprawa gry drużyny z Porąbki Uszewskiej, która w tej części gry stworzyła sobie co najmniej 6 stu procentowych sytuacji bramkowych. 3 sytuacje sam na sam zmarnował Paweł Fejkiel, niecelnie w dogodnych sytuacjach uderzali także Tomasz Bodura, Mariusz Wnętrzak czy Artur Bodura.

Udało się wyrównać w 54 minucie meczu. Świetne podanie za obrońców od Wnętrzaka otrzymał Piotr Pałucki i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi Olimpii.

Goście z prowadzenia cieszyli się tylko 2 minuty, wtedy to bowiem gracz Olimpii wyrównuje po błędach w kryciu obrony LKS Victorii.

W 75 minucie meczu w końcu do bramki trafił Paweł Fejkiel. Wykończył on "książkową" akcję rozegraną przez Jonasza Nadolnika i Tomasza Bodurę pakując piłkę do pustej bramki z odległości 5 metrów.

Sytuacja z 56 minuty powtórzyła się w na 12 minut przed końcem. Głupie wybicie przed pole karne Lucjana Zycha, zakończyło się kolejną bramką dla Olimpii, która po raz trzeci tego dnia wyszła na prowadzenie, którego do końca meczu już nie oddała.

Tym samym LKS Victoria Porąbka Uszewska pozostaje jedyną drużyną w lidze, która w sezonie 2013/2014 nie zdobyła jeszcze ligowego punktu.

W następnej kolejce ekipa z Porąbki Uszewskiej grać miała u siebie z Ivą Iwkowa, jednak mecz ten przełożony zostanie najprawdopodoniej na 16 listopada bieżącego roku.